. blackjack.uzasne.cz - BlackJack Hack - blackjack, perfect blackjack, jak vsadit v blackjack

Perfect Blackjack

BlackJack je hrou zručností. Většina lidí jej hraje nepřesně, ponechává příliš mnohoprostoru náhodě nebo tušení. Strategie vyhrávání se dá vyložit následovně. Za prvé nutno hrát každou hromádku co nejlépe podle vlastních karet a první otočené karty krupiéra. Za druhé je třeba zvyšovat vlastní sázky, když je štěstí nakloněno, a snižovat sázky, pokud štěstí přeje krupiérovi.

Technika hrát každou hru co nejpřesněji se nazývá "Perfect blackjack". V praxi to znamená, že se seznámíte s optimální taktikou pro každou situaci, která může nastat. Ve skutečnosti to není tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dealer musí hrát podle přesně stanovených pravidel, a tak přesně víte, co lze očekávat, a proto můžete svou hru tomu přizpůsobit.

Zde máte tabulku, která Vám pomůže v nelehkých situacích v tak krásné hře, kterou BlackJack beze sporu je. Nechceme Vás nutit používat ji, pokud si myslíte, že Vám není k ničemu. Samozřejmě netvrdíme, že při používání těchto tabulek vždy vyhrajete, ale zvýšíte tím svou šanci na úspěšné zakončení.

Jeden balíček, Dealer bere na 17  Jeden balíček, Dealer stoji na 17

 H  Vzít další kartu.
 S  Stát.
 D  Zdvojnásobit sázku (je-li nabízeno), jinak vzít další kartu.
 Ds  Zdvojnásobit sázku (je-li nabízeno), jinak stát.
P  Rozdělit karty.
 H/P  Bylo-li zdablováno po splitu, vzít další kartu.
 S/P  Bylo-li zdablováno po splitu, stát.
 D/P  Bylo-li zdablováno po splitu, opět double.
 H/R  Surrender (je-li nabízeno), jinak vzít další kartu.
 S/R  Surrender (je-li nabízeno), jinak stát.

Jak používat tabulku ?

Sečtěte hodnotu svých karet a najděte si ve "Vaší" tabulceodpovídající řádek. Pokud byste měli součet menší, než je 8, berte si další kartu, pokud větší než 17, který není v jiném řádku (jako např. 9 a 10, ale ne 10 a 10, ten tato tabulka obsahuje), stůjte. Následně si najděte sloupec obsahující dealerovu odkrytou kartu. Podle nalezeného písmene a podle vysvětlivek, zjistíte, co je pro Vás nejlepší.

Příklad : Dostanete do ruky srdcovou sedmičku a pikovou osmičku, dealer má srdcovou trojku. Najdete řádek s Vaším součtem (15) a vidíte, že na průsečíku s 3 je STAND. Zůstanete tedy stát.

Používání pojistky - Pokud vám můžeme poradit, nepoužívejte pojistku v případě, když nemáte BlackJack, protože když prohrajete, ztratíte částku vsazenou jako pojistku (místo toho, abyste prohráli "jen" Vaší sázku).

Pravidlo o vzdávání - Některá internetové kasina dokonce nabízejí hráčům pravidlo o vzdávání. Jestliže hráč po prvních dvou kartách usoudí, že by prohrál, může použít toto pravidlo, avšak s tím, že ztratí polovinu vsazené částky. Není úplně v pořádku vzdávat se bez boje. Je totiž mnoho možností, jak se dá situace zlepšit a je docela možné, že dealer bude mít také špatnou kombinaci, ale pokud se pravidlo chytře použije, může sloužit ku prospěchu hráče.

Rozdělení optimalizovaných tabulek dle počtu balíčků karet

V úvodu článku máte dvě tabulky, ty jsou určeny pouze při hře s jedním balíčkem karet. Zde uvádíme zbýlé tabulky pro hru se dvěma a čtyřmi a více balíčky.

 2 balíčky  
Dva balíčky, dealer stojí na 17 Dva balíčky, dealer stojí na 17  


 4 + balíčky  
4 balíčky, dealer bere na 17 4 balíčky, dealer stojí na 17